>
Патенти

Спосіб молекулярно-генетичного аналізу поліморфізмів гена теломеразної зворотньої транскриптази (TERT) свині

Пат. на кор. модель № 157603 від 06.11.2024 р. ;

заявка № u202400124 від .
Винахідники: Балацький В.М., Саєнко А.М., Пека М.Ю., Корінний С.М.

Спосіб молекулярно-генетичного аналізу поліморфізмів для генотипування свиней, популяційних та асоціативних досліджень включає метод ПЛР-ПДРФ. Генотипування проводять за 4 поліморфізмами у двох екзонах гена теломеразної зворотної транскриптази (TERT) із використанням специфічних праймерів.

Енергоощадна безвіхдодна система виробництва органічної свинини

Пат. на кор. модель № 156037 від 01.05.2024 р. ;
заявка № u 2023 04917 від 18.10.2023 р.
Винахідники: Іванов В.О., Почерняєв К.Ф., Онищенко А.О., Маслов В.І., Лимар В.О.
Володілець: Інститут свинарства і АПВ НААН

Система виробництва органічної свинини, що передбачає утримання відгодівельного молодняку на глибокій солом’яній підстилці в капітальному приміщенні з закритим вигульним майданчиком з цілорічним забезпеченням їх сухим і гідропонним кормом, який періодично подається на кормовий стіл завдяки переміщенню ланцюгового транспортера із теплиці у свинарник, а сухий корм подається із бункера на припіднятий кормовий майданчик і містить біогазовий реактор, майданчики для отримання вермипродукції і приміщення для виробництва кормової добавки, яка відрізняється тим, що сухий і гідропонний корми, а саме пророщене зерно з проростками довжиною 4-5 мм, подають на загальний кормовий майданчик, але в різні самогодівниці, причому, гідропонний корм виробляється в спеціальних реакторах і подають тваринам в початковій стадії у вигляді добре пророщеного зерна.

Спосіб утилізації рідкого гною від свиней

Пат. на кор. модель № 155463 від 28.02.2024 р. ;
заявка № u 2023 04728 від 28.02.2024 р.
Винахідники: Іванов В.О., Онищенко А.О., Засуха Л.В., Маслов В.І., Корінний С.М.
Спосіб утилізації рідкого гною від свиней, що полягає у застосуванні мікробіологічного препарату. Як дезодорант для ліквідації неприємного специфічного запаху рідкого гною використовують відходи виробництва етанолу – спиртової і коньячної бард при їх відношенні до рідкого гною 1:8– 1:10.

Спосіб біологічної утилізації повітря у свинарських приміщеннях

пат. на кор. модель № 154230 від 25.10.2023 р. ;

заявка № u202300552 від 13.02.2022 р.

 

Винахідники:Іванов В.О., Волощук В.М., Засуха Л.В., Онищенко А.О., Петулько П.В., Кучер С.Д., Маслов В.І.

Спосіб біологічної утилізації повітря у свинарських приміщеннях, полягає в тому, що забруднене повітря із тваринницького приміщення пропускають через двоступеневі біологічно-крапельного типу фільтри, які омивають водою, яка після омивання фільтрів, надходить до відстійників, звідки знову направляють по системі трубопроводів на рециркуляцію. Здійснюють очищення повітря шляхом проведення одночасно трьох технологічних операцій: на першій операції процес очищення проводять за рахунок фітомодулів, які встановлюють вздовж стін приміщення, які заповнені фітокомпозиціями із різних рослин, очищують повітря шляхом метаболічної деструкції і накопичення токсикантів, а також санують повітря фітонцидними виділеннями. На другій операції проводять зниження вмісту шкідливих газів, усувають неприємні запахи, проводять дезодорацію і ароматизацію стоків за рахунок функцій внесених біологічно активних препаратів у підпідлогові гнойові ванни. На третій операції проводять кінцеву очистку від пилу і газу, яка відбувається за рахунок інтенсивної барботації у спиртовій барді, що знаходиться у резервуарі, куди із підпідлогового простору по зовнішньому повітропроводу подається забруднене повітря, а також подають у фільтраційну камеру, де повітря взаємодіє з біологічно активними сполуками дрібнодисперсної барди.

Пристрій для отримання вермипродукції

пат. на кор. модель № 153968 від 27.09.2023 р. ;

заявка № u202300124 від 05.12.2022 р.

 

Винахідники:Іванов В.О., Волощук В.М., Засуха Л.В., Онищенко А.О., Смислов С.Ю.

Пристрій для отримання вермипродукції в літній і зимовий періоди містить поліпропіленовий контейнер з ручками, кільцем і шнуром, теплоізоляційний футляр із засобами електричного обігріву.

Спосіб отримання біогумусу

пат. на кор. модель № 153928 від 21.09.2023 р. ;

заявка № u202300563 від 14.02.2023 р.

 

Винахідники:Іванов В.О., Церенюк О.М., Фоміченко М.О., Онищенко А.О., Петулько П.В.

Спосіб отримання біогумусу полягає в тому, що після формування грядок свіжу підгодівлю наносять на однакові праві або ліві бічні сторони всіх грядок, по всій поверхні кожної бічної сторони шаром, у який безперервно мігрують компостні черв'яки, утворюючи активну зону вермикомпостування і вермикультивування, і на який після утворення з нього біогумусу наносять наступний шар підживлення, у який так само безперервно мігрують компостні черв'яки, утворюючи наступну активну зону вермикомпостування і вермикультивування, при цьому з протилежної відповідно лівої або правої, бічної сторони кожної гряди прибирають шар готового біогумусу, відрізняється тим, що гряди формують із окремих решітчастих контейнерів заповнених компостом і вермикультурою, а після завершення вермикомпостування і вермикультивування, до них підставляють нові контейнери заповнені поживним субстратом без черв’яків.

Станок для утримання підсисних свиноматок з поросятами на глибокій підстилці

пат. на кор. модель № 153490 від 12.07. 2023 р. ;

№ u202300308 від 26.01.2023 р.

 

Винахідники:Іванов В.О., Церенюк О.М., Онищенко А.О., Конкс Т.М., Маслов В.І., Петулько П.В.

Станок для утримання підсисних свиноматок і поросят на глибокій підстилці містить передню, задню та бічні стінки, фіксуючий бокс, поріжок та шворні. Нижня частина передньої стінки станка шарнірно закріплена на закладній штанзі підлоги приміщення, а верхня частина задньої стінки з’єднана з тросом мотор-редуктора, встановленого на стіні свинарника.

Тренажер для комбінованого моціону свиней

пат. на кор. модель № 153322 від 14.06.2023 р. ;

заявка № u202300210 від 19.01.2023 р.

 

Винахідники:Іванов В.О., Волощук В.М., Церенюк О.М., Бірта Г.О., Бургу Ю.Г., Кучер С.Д.

Тренажер для комбінованого моціону свиней містить циліндричну ванну у вигляді зрізаного конуса і платформу з конусним виступом з’єднаним із механізмом для її опускання і піднімання. При цьому ванна додатково має плаваючий резервуар із вертикальним рухомим щитом і шарнірно закріпленою штангою із металевим нашийником для кнурів.

Мобільний будиночок для пасовищного утримання ремонтного і відгодівельного молодняку свиней

пат. на кор. модель № 153177 від 31.05.2023 р. ;

заявка № u202203480 від 20.09.2022 р.

 

Винахідники:Засуха Л.В., Іванов В.О., Онищенко А.О., Бірта Г.О., Бургу Ю.Г., Конкс Т.М.

Мобільний будиночок для пасовищного утримання ремонтного і відгодівельного молодняку свиней має загін з огорожею, самогодівниці, автонапувалки, лази з дверцятами. На зовнішніх стінках закріплена чотирьохсекційна сітчаста огорожа, яка закріплена фіксаторами і переміщується навколо нього. Секції огорожі між собою з’єднані шарнірами і при встановленні на пасовищі фіксуються розпорами. Розмір однієї секції огорожі дорівнює ½ довжини будиночка.

Пристрій для очищення повітря у свинарських приміщеннях

пат. на кор. модель № 153175 від 31.05.2023 р. ;

заявка № u202203356 від 12.09.2022 р.

 

Винахідники:Засуха Л.В., Волощук В.М., Іванов В.О., Онищенко А.О.

Пристрій для очищення повітря у свинарських приміщеннях складається із циліндричного корпусу з вхідним і вихідним повітропроводами, всередині якого розміщена очисна камера з фільтрувальним елементом і форсунками. Повітропровід дотично з’єднаний з циліндричною камерою очищення, на стінках якої закріплено форсунки для розсіювання води. Камера має скошене дно і з’єднана з відстійником, який за допомогою насоса, перед яким стоїть самоочисний фільтр, забезпечує подачу води у форсунки. Відстійник виконано із трьох переливних каскадних відсіків різної глибини і зовні має термонагрівальні елементи, закриті термоізолюючою оболонкою.

Вігвам для табірно-пасовищного утримання свиней

пат. на кор. модель № 152526 від 08.03.2023 р.;

заявка № u202107311 від 07.02.2022 р.

 

Винахідники:Іванов В.О., Засуха Л.В., Волощук В.М., Бірта Г.О., Бургу Ю.Г., Кременевська Н.М.

Вігвам для табірно-пасовищного утримання тварин у вигляді восьмигранної скошеної піраміди, що містить дерев’яний каркас, по периметру нижньої частини якого закріплено дерев’яний щит, дверцята, очеретові фашини, які нещільно прилягають до дерев’яного каркаса і утворюють порожнину, гідроізоляційну плівку з нижнім теплоізоляційним ущільнювачем, полицю для розміщення солом’яного блока, верхній теплоізоляційний ущільнювач, розташований на зовнішній поверхні вентиляційного отвору, ковпак із запірним механізмом, який складається із хрестовини, циліндричної трубки із вставленими штоком і пружиною, ланцюгом-фіксатором, гачка і рукоятки, який відрізняється тим, що зовнішня стінка вігвама виконується дерев’яною з двома повітроклапанами, для регуляції підняття і опускання ковпака шток виконується однакової товщини, у якого верхній кінець закріплений на верхівці ковпака, а нижній виходить за межі трубки хрестовини і закінчується голівкою; причому, в стінці нижньої частини труби вставлений гвинт фіксації штока для регуляції висоти підняття ковпака; крім того, вігвам містить додаткові двері, які забезпечують кращий повітрообмін у спекотну погоду та швидкий вихід тварин на вигульний майданчик.